AUFSATZROLLLÄDEN
Spezifikation
Aufsatzrollläden kann man während Bau von Neugebäude oder Austausch von Fenster im Altgebäude montieren. Rolllädenkiste wird auf den Fensterrahmen gesetzt und Führungsschiene werden zum Fensterrahmen am Seiten montiert. Dieser Komplet – Fenster mit Rollläden – wird dann in Fensterloch aufgebaut. Im Endeffekt bleibt die Kiste von außen unsichtbar und die Rollläden werden komplett mit Fenster integriert.
Unseres Aufsatzrolllädensystem kann die Revisionsklappe sowohl von unten als auch von Vorne haben. Man steuert den Panzer manuell oder mit dem Motor – mit dem Schalter oder Fernbedienung..
Revisionsklappe von vorne:
Roleta z otwartą klapą rewizyjną od czoła
Roletę z klapą rewizyjną od czoła-można zabudować na klika sposobów, dlatego wybór skrzynki z odpowiednią klapą rewizyjną należy przemyśleć przed zamówieniem, znając szczegółowe warunki późniejszej zabudowy:
Roleta zabudowana od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Profile czołowe dodatkowo ryflowane oraz dodatkowo wyposażone w listwy tynkowe ułatwiające zabudowę.
Klapa rewizyjna w takiej zabudowie występuje od dołu a obsługa rolety od środka pomieszczenia.
Roleta zabudowana od wewnętrznej strony. Wewnętrzny profil czołowy jest ryflowany oraz wyposażony w listwę tynkową. W celu nadania lepszej estetyki profil czołowy zewnętrzny jest gładki.
Klapa rewizyjna w takiej zabudowie występuje od dołu a obsługa rolety od środka pomieszczenia.
Roleta zabudowana od zewnętrznej strony. Zewnętrzny profil czołowy jest ryflowany oraz wyposażony w listwę tynkową. W celu nadania lepszej estetyki profil czołowy zewnętrzny jest gładki. Wybór klapy rewizyjnej skutkuje sposobem zabudowy skrzynki. Klapa rewizyjna w takiej zabudowie występuje od dołu bądź od czoła a obsługa rolety od środka pomieszczenia.
Roleta z klapą rewizyjną od czoła może być zabudowana tylko od zewnątrz. Natomiast z klapą od dołu może być zabudowana od zewnątrz i wewnątrz.
Dodatkowo czołowe elementy rolety mogą być ryflowane oraz dodatkowo wyposażone w listwy tynkowe ułatwiające zabudowę skrzynki.
Roleta niezabudowana z obu stron. W celach estetycznych profile czołowe po obu stronach są gładkie. Klapa rewizyjna w takiej zabudowie występuje od dołu bądź od czoła a obsługa rolety od środka pomieszczenia.
Planowanie rolet nadstawnych w naszym domu zaczynamy od…projektu budowlanego. Powszechnie panuje opinia, że na rolety zewnętrzne nigdy nie jest za późno.
– To tylko częściowo prawda.
Owszem, rolety elewacyjne mocowane na murze lub we wnęce okiennej oraz rolety podtynkowe dają się zamontować również w istniejących budynkach lub na dowolnym etapie budowy domu.
Rolety nadstawne jednak trzeba zaplanować. Ponieważ są one montowane bezpośrednio na ramie okiennej, musimy zaplanować dla nich miejsce w otworze okiennym. Otwór jest powiększany o rozmiar skrzynki rolety nadstawnej. Dla rolet jest to odpowiednio 16,5 cm dla okien i 20,5 cm dla drzwi. W przypadku większych konstrukcji, jak np. drzwi przesuwne trzyczęściowe logiczne będzie zastosowanie jeszcze większej
Skrzynka rolety nadstawnej nakładana jest na ramę okna lub drzwi.
Do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, dopiero później cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej. Skrzynka rolety w efekcie końcowym jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna.
Rolety zewnętrzne to produkt praktycznie bezobsługowy. Gdy zastosujemy się do zasad korzystania i konserwacji rolet, przez długie lata będziemy cieszyć się bezawaryjną praca rolet.